



| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10 mm |
| Width | 10 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 64 |
| Height | 1.45 mm |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 48 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | I²C, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 128 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 58 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | LVD, PWM, WDT |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Max Frequency | 48 MHz |
| RAM Size | 16 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Programmable I/O | 58 |
| Number of Timers/Counters | 5 |
| Max Clock Frequency | 48 MHz |
| ADC Resolution | 12 bit |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$3.02026
Ext.Price$3.02026
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.02026 | $3.02026 |
| 10 | $2.56694 | $25.66940 |
| 25 | $2.40733 | $60.18325 |
| 50 | $2.25765 | $112.88250 |
| 100 | $2.11727 | $211.72700 |
| 300 | $1.98562 | $595.68600 |
| 500 | $1.86221 | $931.10500 |
